Aktualności

Drodzy! Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało ostateczne wyniki tegorocznej akcji 1%, zatem już oficjalnie dziękujemy za Wasze wsparcie, które pozwala nam odmieniać życie setek seniorów.Przekazany nam w tym roku 1% wspiera  działanie Telefonu Zaufania, który dociera do seniorów w całej Polsce! Telefon Zaufania przynosi im wsparcie. Po...

czytaj więcej

Jak co roku, 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji, w niedzielę 30 września, w piękny, słoneczny dzień wolontariusze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich ruszyli ulicami Lublina, by podarować trochę radości i uśmiechu napotkanym seniorom.

czytaj więcej

Jak dobrze móc wyjechać z miasta, słuchać śpiewu ptaków, posiedzieć w cieniu parkowych drzew, posłuchać gry na pianinie i razem z innymi cieszyć się z wakacji. Podopieczni Stowarzyszenia mali bracia ubogich mieli taką okazję w dniach od 15 do 18 września. To wtedy wybrali się na długo wyczekiwany wyjazd do oddalonego o 30 km od Lublina Nałęczowa. Zapraszamy do lektury relacji.

czytaj więcej

Ostatnie spotkanie środowe było okazją do poznania bardzo ciekawego miejsca na mapie Lublina. Nasi podopieczni oraz wolontariusze gościli w murach Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie uśmiechnięty piekarz Franek oraz legendarna Esterka opowiedzieli nam o jednym z najbardziej znanych lubelskich specjałów – cebularzu i zaprosili do wspólnego wypieku cebularza. Zapraszamy do lektury relacji wolontariuszki Katarzyny Jęczeń.

czytaj więcej

Wierszyki z dzieciństwa, których nasze podopieczne uczyły babcie, rymowanki znane ze szkoły, wiersze pisane przez bliskich i znajomych oraz utwory napisane przez znanych i lubianych poetów. Takie utwory poetyckie były recytowane przez naszych podopiecznych oraz wolontariuszy na ostatnim spotkaniu środowym.

czytaj więcej